Nasze badania dotyczą ośrodkowej regulacji stanów czuwania i snu. Rytm theta, występujący zarówno w czuwaniu, jak i w śnie paradoksalnym jest istotny dla procesów uczenia się i pamięci. Próbujemy poznać mechanizm regulacji tego rytmu przez struktury pnia mózgu: brzuszne pole nakrywki śródmózgowia, jądro konarowo-mostowe i jądro przednie mostu.
Do doświadczeń wykorzystujemy metodę EEG.
Więcej na stronie pracowni.
Dominującymi nurtami badań naszej pracowni są psychoneuroimmunologia oraz neurobiologia uzależnień i depresji. Więcej na stronie pracowni.
Tematyka badawcza Pracowni obejmuje m.in. (1) badania fizjologicznych mechanizmów reakcji stresowej, indywidualnego zróżnicowania wrażliwości na stres, (2) badania behawioralne, fizjologiczne i genetyczne w odniesieniu do dobrostanu zwierząt, również dzikich, a także (3) problematykę wykorzystania innowacyjnych materiałów w medycynie regeneracyjnej.
Więcej na stronie pracowni.
SKN 'Homunculus' działa od 2001 r. i od tego czasu zrealizowało szereg projektów poświęconych badaniu m.in. zachowań seksualnych, statusu socjalnego, stresu, uzależnień, odporności oraz uczenia się i pamięci.
Więcej na www.homunculus.ug.edu.pl
Dołącz do nas !!!
Znajdujesz się na starej - nieaktualizowanej stronie Katedry.
Aktualna strona znajduje się pod adresem www.kfz.biology.ug.edu.pl
Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka
Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk
telefon / fax: (58) 523 61 21